Aktuální informace FIT ke koronaviru najdete zde.

Bc. Martin Mazanec

Absolvent

Na FIT ČVUT přišel Martin před několika lety s takřka nulovými znalostmi v IT. Přesto se během krátké doby dokázal rozkoukat a začít pracovat na svém vlastním projektu. Jakožto typický ajťák sám trpěl bolestmi zad, a proto se rozhodl vytvořit, v tu dobu spíše pro sebe, aplikaci, se kterou se mu bude lépe cvičit.

Na začátku se jednalo pouze o studentský „side project“, postupně se ale z malého projektu zrodila společnost Fitify Apps, kterou Martin založil společně se svým kamarádem Matoušem Skálou. Ve Fitify Workouts vyvinuli více mobilních aplikací Fitify Apps, které fungují jako domácí fitness trenér, a usnadňují tak splnění touhy žít jinak, lépe a zdravěji.


„Doposud jsme byli schopni oslovit více než 10 milionů uživatelů po celém světě,“ říká Martin Mazanec, a dokazuje tak touhu lidí udělat něco se sebou a pro sebe.


Aktuálně vyvinuli novou vylepšenou aplikaci nazvanou čistě Fitify, kterou si každý měsíc stáhne přes 800 tisíc uživatelů. Tím se Fitify stalo velkou konkurencí gigantům, jako je Nike, Strava či Adidas o post nejstahovanější fitness aplikace.

„Jedna z výhod FIT je, že tu člověk pozná spoustu skvělých lidí. Celý náš vývojářský tým je složený z absolventů či studentů FIT,” prozrazuje Martin.

Přesto, že má startup dnes již 15 vývojářů, designérů, fyzioterapeutů a fitness trenérů, cíl zůstává stejný – šířit zdravý životní styl do celého světa.