Letní škola IT 2020

FIT ČVUT v Praze

Rezervace

Pro uchazeče

Na půdě naší fakulty se koná další ročník Letní školy IT od organizace Czechitas. Jedná se o týdenní kurz pro dívky ze středních škol, během kterého mohou nahlédnout do světa IT. Účastnice se naučí základy programování, kódování a grafiky. Program doplní exkurze laboratoří fakulty i technologických IT firem.

Web akce

Program

Během letní školy se dívky seznámí se základy různých IT disciplín. Získají vztah k informatice, což jim může pomoci v rozhodování, jakému oboru se budou věnovat po ukončení střední školy. Dívky se naučí základům tvorby webu, programování i grafiky.

Součástí programu jsou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si studentky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry a absolvují exkurze. Na fakultě navštíví Laboratoř inteligentních vestavných systémů a Laboratoř zpracování obrazu, kde si vyzkouší práci s humanoidními roboty a technikou pro zpracování vizuálních dat.