Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku EU navštívil RoboAgeLab na FIT

23. 2. 2022Ivana Macnarová

V úterý 22. února 2022 rektor doc. Vojtěch Petráček na půdě ČVUT v Praze přivítal delegaci Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku z Evropské unie. V rámci prohlídky univerzity navštívili i Laboratoř robotických agentů.

Pan rektor Petráček přivítal delegaci Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku z Evropské unie vedenou jejím předsedou Cristian-Silviu Buşoi na půdě ČVUT a představil práci univerzity, úspěchy studentů a vysvětlil, jak probíhá spolupráce s ostatními univerzitami.

Delegace z EU navštívila Laboratoř robotických agentů na Fakultě informačních technologií, otevřenou začátkem letošního roku, kde se mohli podívat, co všechno robotičtí agenti dokážou. Mezi robotické agenty, kterými je laboratoř vybavena, patří pozemní mobilní roboti a miniaturní létající drony. Robotičtí agenti musí spolupracovat s mnoha dalšími zpravidla identickými roboty, aby splinili úkol, na který by jeden samostatný robot nestačil.