Děti ze ZŠ v laboratoři FIT

25. 3. 2022Ivana Macnarová

Jedním z cílů fakulty je i popularizace IT mezi dětmi základních škol, které se o moderní technologie velmi zajímají. Fakulta zorganizovala návštěvu pro děti ze Základní školy náměstí Svobody 2 z Prahy 6, které navštívily Laboratoř inteligentních vestavných systémů plnou humanoidních robotů, kteří zaujali děti na první pohled. Vedoucí laboratoře Ing. Miroslav Skrbek, Ph.D., dětem ukázal, co všechno roboty naši studenti naučili, a trpělivě odpovídal na veškeré zvídavé otázky, které se ozývaly.

Roboti se nejprve dětem představili a pak si s nimi děti mohly házet kostkou, zacvičit nebo zatancovat. Mohly se také podívat, jak si možná budou v budoucnosti objednávat v kavárně nebo restauraci, a to přímo u roztomilého robota. Děti viděly, že díky informatice se dají dělat úžasné věci.