Proč je matematika důležitá pro informatiku?

10. 2. 2024

Ve fakultním technologickém podcastu Jedničky a Nuly se dozvíte, proč je matematika důležitá pro informatiku a kde všude se v IT využívá.

Umělá inteligence, bezpečnost, teoretická informatika… Kde všude se matematika v IT využívá? Proč je důležité, aby ji studenti IT oborů uměli dobře ovládat? O tom všem s Ing. Karlem Kloudou, Ph.D., vedoucím Katedry aplikované matematiky.

„Studenti často ke studiu přistupují tak, že se stačí metody a nástroje v dané specializaci naučit pouze používat, ale že vymýšlet je má někdo jiný. Naše ambice jsou ale vyšší. Alespoň někteří z našich absolventů by měli být schopni jednotlivé obory posouvat kupředu a vymýšlet nové postupy a řešení, a u toho už se často bez matematiky neobejdou.“

Zajímá vás bezpečnost, umělá inteligence, drony, IT v astronomii nebo kamery ve veřejném prostoru? Poslechněte si i předchozí díly podcastu Jedničky a Nuly na webu fit.cvut.cz/podcast a v aplikacích Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts.