Kariérní veletrh COFIT představí 60 IT firem

20. 3. 2023

Fakulta ve čtvrtek 30. 3. 2023 pořádá kariérní veletrh COFIT, který studentům nabídne ty nejlepší možnosti praxe při studiu. Studenti si mohou najít téma své závěrečné nebo semestrální práce, brigádu nebo stáž. Možnosti spolupráce si studenti budou moci vybrat přímo u prezentačních stánků IT firem, kterých bude letos téměř 60. Na veletrhu budou mít návštěvníci možnost seznámit se s firemními experty, podívat se na aktuální projekty vybraných fakultních laboratoří, využít poradenství od Kariérního centra ČVUT nebo konzultovat své startupové nápady se zkušenými mentory.

Fakulta pořádá COFIT pravidelně každý semestr již od akademického roku 2014/2015. Letos návštěvníci poznají na 60 IT firem a zjistí, jaké nabízejí možnosti spolupráce již během studia. Fakultní odborníci zájemcům poradí, jak vyhledávat nabídky na fakultním webu, kde lze vybírat z projektů, stáží, témat závěrečných a semestrálních prací i úvazků. Zájemcům o doktorské studium fakulta představí studijní program Industrial PhD realizovaný ve spolupráci s firmou, která doktoranda podporuje pomocí stipendia i know how.   

Zájemci se seznámí s aktuálními výzkumnými projekty na stáncích vybraných fakultních laboratoří (OpenDataLab, RoboAgeLab, DataLab, …). Novinkou bude ukázka práce robotické paže z Laboratoře robotických agentů (RoboAgeLab).  

Návštěvníci mohou využít startupové poradenství od zkušených mentorů ze světa technologických startupů, kteří se podělí o cenné zkušenosti. Fakulta v rámci podpory podnikavosti nabízí letos poprvé zdarma několik stánků pro startupy svých studentů a absolventů. Podmínkou je prezentovat startup mladší 3 let, kde mají studenti nebo absolventi FIT podíl alespoň 10 %. 

Nebude chybět ani profesionální poradenství od Kariérního centra ČVUT, kde si mohou zájemci vyzkoušet přijímací pohovor nanečisto, vylepšit svoje CV a LinkedIn a získat představu o svých silných a slabých stránkách potřebných pro vysněnou profesi. Zajímavé stánky na návštěvníky čekají také ve venkovních prostorách před fakultou.

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková