Den otevřených dveří 13. 1. 2022

Kdy

13. 1. 2022
10:00

Kde

Prezenčně v prostorách fakulty i online

Kategorie

Pro uchazeče

Chcete vědět, proč studovat informatiku právě u nás? Přijďte se osobně setkat s vyučujícími i studenty a zjistit, jaké studium na naší fakultě doopravdy je. Je připraven i online program pro ty, kteří nemohou přijít osobně.

Odebírejte novinky z FIT ČVUT

DOD PREZENČNĚ

Přijďte se osobně setkat s vyučujícími i studenty. Připravili jsme pro vás prezentaci o bakalářském, magisterském i kombinovaném studiu a přijímacím řízení.  Budete moci navštívit prezentační stánky studijních specializací a prohlídnout si prostory fakulty včetně laboratoří.

PROGRAM DOD PREZENČNĚ

DOD ONLINE 

Nemůžete k nám dorazit osobně? Nevadí, ve virtuálním atriu naší budovy získáte všechny potřebné informace. Od 10:00 můžete sledovat přednášku o bakalářském studiu a ve 14:00 o magisterském studiu. V 16:00 začne online panelová diskuze, během které se zástupců fakulty můžete zeptat na vše, co vás zajímá.

VSTUPTE DO ATRIA

DOD PREZENČNĚ (10:00–15:00)

Podmínky pro vstup

Den otevřených dveří je pořádán formou veletržní a vzdělávací akce a koná se za podmínek protiepidemických opatření platných v den konání.

  • Účastníci musí splňovat podmínky pro hromadné akce dle systému O-N-(T): Očkování – prodělaná Nemoc – (Test). U osob mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.
  • Platí i povinnost mít ochranu dýchacích cest s účinností alespoň 94 % (bez výdechového ventilu), jde např. o respirátory FFP2 či nanoroušky. Kontrola splnění podmínek bude probíhat u vstupu do budovy.

V případě, že nebudou dodrženy, nemůže být účastník na akci vpuštěn. Doporučujeme přijít s časovým předstihem a pro rychlou kontrolu se prokazovat aplikací Tečka.

Program

Přednáška o bakalářském studiu

Kdy: 10:00
Kde: posluchárna 105, přízemí Nové budovy ČVUT 

Přednáška o bakalářském studiupřijímacím řízení a aktivitách pro studenty.

Přednáška o magisterském studiu

Kdy: 14:00
Kde: posluchárna 105, přízemí Nové budovy ČVUT 

Přednáška o magisterském studiupřijímacím řízení a aktivitách pro studenty.

Stánky bakalářských a magisterských specializací

Kdy: 10:00–15:00
Kde: přízemí Nové budovy ČVUT 

Zjistěte víc o našich bakalářských a magisterských studijních specializacích. Na jednotlivých stáncích se můžete ptát přímo vyučujících a studentů dané specializace. 

Prohlídky laboratoří

Kdy: 11:00–15:00
Kde: budova A (9.–14. patro) a Nová budova (3. patro)

Podívejte se do laboratoří fakulty a zjistěte, jak je využívají naši studenti při výuce, výzkumu i praxi s firmami.

Komentovaná prohlídka fakulty

Kdy: 11:30–14:30 (vždy po 30 minutách)
Kde: sraz u vstupu v Nové budově ČVUT 

Podívejte se, jak vypadají naše učebny a další prostory fakulty na prohlídce s jedním z našich studentů. V průběhu se můžete zeptat na vše, co vás zajímá. 

Doprovodný program

Kdy: 10:00–15:00
Kde: přízemí Nové budovy ČVUT 

  • Praxe při studiu – Zjistěte, s kolika firmami fakulta spolupracuje a jak u nich můžete získat praxi při studiu

  • Soutěž pro středoškoláky FIKS – Zapojte se do Fiťáckého informatického korespondenčního semináře a získejte přijetí na FIT bez přijímací zkoušky.

  • Přijetí přes SCIO – Nechte si poradit, jak se přihlásit a uspět v Národních srovnávacích zkouškách (NSZ) z matematiky nebo obecných studijních předpokladů pro přijetí na FIT.

  • Studentský život – Získejte informace o životě na kolejích i mimo ně od přímo od studentů z fakultního klubu FIT++

Za obsah stránky zodpovídá: Bc. Veronika Dvořáková