Často kladené dotazy

Q: Kdy bude zveřejněn rozvrh?
A:
Rozvrh najdeš v KOSu (https://kos.cvut.cz) před začátkem akademického roku. Svůj rozvrh máš také přehledně zobrazen v aplikaci timetable.fit.cvut.cz, kde lze přes vyhledávání nalézt taky rozvrhy vyučujících a jednotlivých předmětů.

Q: Kde najdu studijní oddělení a jakou má otvírací dobu?
A: STO je ve 3. patře Nové budovy ČVUT, sídla FIT. Pokud stojíme zády k výtahu, dáme se doleva za výtahy okolo respiria, kde najdeme několik dveří s číslem 312. Každá studijní referentka řeší určité záležitosti viz. http://fit.cvut.cz/student/studijni/kontakt - zde také najdete aktuální otvírací dobu STO.

Q: Jakému času odpovídá jaká hodina?
A: 
Škola začíná 7:30, pro každou další hodinu si přičti 90 minut + 15 minut přestávky. Pokud se ti to nechce počítat, konkrétní časy najdeš v rozvrhu na timetable.fit.cvut.cz

Q: Kolik stojí strava v menze?
A:
10 Kč za polévku, přibližně 65 Kč za hlavní chod. Více zde: http://agata.suz.cvut.cz.

Q: Jak je to s dopravou v Praze?
A: Kupovat si samostatné jízdenky se nevyplatí. Jako student máš možnost si koupit časové jízdenky (měsíční/čtvrtletní/5měsíční/10měsíční). Kupon lze koupit papírový, který ti bude vydán k tvému ISICu, nebo si musíš zařídit tzv. Lítačku, za kterou zaplatíš minimálně 100 Kč (dle typu karty a rychlosti vydání). U Lítačky je potřeba si aktivovat studentskou slevu pomocí potvzení o studiu na jednom z prodejních míst v metru, kde si rovnou můžeš koupit studentské jízdné na vybraný časový úsek. Ceny jízdného a více informací nalezneš zde: http://www.dpp.cz/jizdne-na-uzemi-prahy.

Q: Kdy budu zapsaný v matrice?
A:
 Nejdéle pár dnů po zápise. Po zapsání budeš moci použít aplikaci https://www.cvut.cz/prvni-heslo (pro ty, který na ČVUT nikdy nestudovali).

Q: Kdy bude imatrikulace?
A: 3. října 2019 v Betlémské kapli. Více informací se včas dozvíš od studijního oddělení.

Q: Jak je to s průkazem studenta?
A:
Informace o průkazu studenta najdete zde: https://ist.cvut.cz/nase-sluzby/prukaz-typu-student/. Pro zařízení průkazu se rezervujte předem na některý z termínů zde: http://ke.customer.decent.cz/a021/obj/wc-objcin.php.

Q: Jaký je rozdíl mezi průkazem studenta ČVUT a kartou ISIC?
A:
Karta ISIC je mezinárodně uznávaná. Lze na ni uplatnit řadu slev a oproti klasické studentské kartě poskytuje daleko více výhod. Více informací na https://ist.cvut.cz/nase-sluzby/prukaz-typu-student/.

Q: Jak je to se stipendii?
A:
 Metodika přidělování prospěchového stipendia k nalezení zde: http://fit.cvut.cz/sites/default/files/STO/MetodikaProspechoveStipendium-1.pdf. Více o stipendijním řádu na naší stránce http://fit.cvut.cz/student/stipendia.

Q: Mohu si někde ve škole uschovat své osobní věci?
A: Ve všech budovách, které využíváme k výukce, najdete klasickou šatnu. Jedna je v přízemí Nové budovy ČVUT (sídle FIT) vlevo od turniketů, na Fakultě stavební (kde využíváme horní patra budovy A) je taktéž v přízemí vpravo od turniketů a v Národní technické knihovně se šatna naléza ve vstupním atriu vedle WC a galerie. V klasické šatně je však možné odkládat pouze kabáty a bundy. Tašky a zavazadla vám mohou šatnářky přijmout dle uvážení, ale dle pravidel je přijmou nemusí a za odložené věci neručí. Proto pro uschování např. sportovního vybavení na TV nebo kufru/batohu na páteční cestu po škole domů a další případy doporučujeme využít skříňky v NTK. Najdete je v již zmíněné šatně v přízemí.Poslední změna: 23.9.2019, 10:26