Aktuální informace FIT ke koronaviru najdete zde.

Průvodce studiem

Co zařídit

Být nováčkem na univerzitě se může zdát trochu děsivé. Co všechno je potřeba zařídit před zahájením studia? S naším seznamem na nic důležitého nezapomenete.

1.

Zapsat se do studia

Oficiálně se studentem FIT stáváte dnem zápisu do studia. Termíny zápisu jsou 8. a 9. 6. 2020 a náhradní 17. 9. 2020. Registrujete se na něj v aplikaci pro přijímací řízení.

Aplikace přijímací řízení

Do několika dní po zápise vám bude založen účet ČVUT a můžete pokračovat v dalších bodech tohoto seznamu. Pokud jdete na náhradní termín zápisu v září, můžete si žádat předem o ubytování na koleji (viz bod 5).

Prezentace ze zápisů do bakalářského studia
z 8. a 9. 7. 2020

Prezentace ze zápisů do bakalářského studia
zE 17. 9. 2020

 

2.

Zjistit uživatelské jméno a nastavit si heslo

Na univerzitě používáme jednotného Hesla ČVUT, které využijete společně se svým unikátním uživatelským jménem k přístupu. K nastavení hesla a zjištění uživatelského jména slouží aplikace první heslo.

Aplikace první heslo

3.

Otevřít fakultní e-mail

Váš školní e-mail je oficiálním elektronickým komunikačním kanálem s fakultou. Chodit vám touto cestou budou důležité zprávy od studijního oddělení i vyučujících. Proto si vaši schránku nezapomeňte pravidelně kontrolovat a pro korespondenci s vyučujícími a dalšími pracovníky fakulty využívejte výhradně vaši školní adresu.

Nastavení e-mailu

4.

Zajistit si přístup k internetu

Prostory fakulty mají pokrytí mezinárodní sítí eduroam. Ta se ti může hodit již během léta, jelikož kromě vzdělávacích zařízení funguje třeba i na nádražích.

Připojení k síti eduroam

5.

Zažádat o ubytování

Pokud nejste z Prahy či blízkého okolí, je třeba si včas zařídit bydlení. O to kam složit hlavu se bát nemusíte. ČVUT garantuje místo na koleji všem studentům prvního ročníku. Musíte si však o ubytování včas zažádat.

Pokud jdete na zápis až v náhradním termínu, můžete žádat o kolej i bez účtu ČVUT. Do systému pro rezervaci ubytování se přihlásíte prostřednictvím čísla přihlášky ke studiu a hesla, které jste si nastavili při zadávání přihlášky.

Žádost o ubytování

6.

Zjistit svůj rozvrh

V prvním semestru vás rozdělíme do studijních skupin, které mají rozvrh připravený. Až bude váš rozvrh připraven, uvidíte ho po přihlášení ve Studijním informačním systému (KOS) a v aplikaci Fittable. Rozvrh si v 1. semestru nelze měnit.

Tvorba rozvrhu

7.

Vybrat si tělocvik

Studenti bakalářského programu mají povinné 2 semestry předmětu Tělesná výchova. V prvním semestru máte předmět TV automaticky zapsán. Stačí si tedy jen vybrat a zapsat konkrétní sport na webu Ústavu tělesné výchovy a sportu. Zápis bude možný od 7. 9. 2020. Případné uvolnění z předmětu ze zdravotních důvodů se řeší individuálně přes Studijní oddělení.

Zápis Tělesné výchovy

8.

Získat průkaz studenta ČVUT

Průkaz studenta budete potřebovat pro vstup do budov a učeben nebo také jako doklad vaší totožnosti na zkouškách. Získáte jej ve Vydavatelství průkazů ČVUT, kde si návštěvu předem rezervuje, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

Doporučujeme zvolit kartu ISIC, která sice něco stojí, ale umožní vám čerpat studentské slevy a výhody. Tu je však možné vyzvednout až v září.

Průkaz studenta

9.

Přijít do školy! :)

Akademický rok 2020/2021 začíná 21. 9. 2020. První den vás nečeká žádná společná informační přednáška. Je to proto, že rozvrh nemusí všem začínat v pondělí. To nejdůležitější se dozvíš na zápise a využít můžeš i úvodních akcí Seznamovák a Hello FIT. První dny ti také u vstupů do budov poradí starší studenti v rámci Akce prvák.

Pro tvůj start do studia FIT tak stačí přijít na tvou 1. hodinu dle rozvrhu. Tak hodně štěstí!